"Od uprawy do potrawy"

W ramach projektu "Od uprawy do potrawy" pod koniec stycznia uczniowie pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Binczarowej odwiedzili sklep Tesco w Piwnicznej i odbyli niecodzienną lekcję o zdrowym odżywianiu.

„Najciekawszymi elementami ekspedycji było odgadywanie w jakie miejsca kolejno będziemy się udawać oraz odnajdywanie poukrywanych na terenie sklepu naklejek  . Najwięcej emocji dostarczyła uczniom możliwość przeczytania zagadki dla całej grupy. Dzieci czuły się wyjątkowo, bo mogły chodzić i oglądać jak funkcjonuje sklep. Najcenniejsze były miny młodych odkrywców przy kosztowaniu przygotowanej degustacji.  Okazało się że niektóre produkty to dla nich nowość.  Największym zaskoczeniem i radością było jak próbowali selera naciowego i liczi.  Duże zainteresowanie u uczniów wzbudziły także typy numerów na mąkach i oznaczenia na jajkach.”