Rekonstrukcja "Bitwy pod Gorlicami" z udziałem naszych uczniów

2 maja w Sękowej odbyło się symboliczne widowisko historyczne “Bitwa pod Gorlicami”, przygotowywane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915. To niezwykłe wydarzenie skupiło wokół siebie wielu pasjonatów i rekonstruktorów z całej Polski a nawet spoza jej granic. Na czele tego przedsięwzięcia stoi nasza Pani Wicedyrektor Anna Czyżycka, dzięki której impreza miała swoją "binczarowską ciegiełkę". Jesteśmy dumni, że w rekonstrukcji wystąpili  nasi uczniowie:  w roli głównej Nikola Siedlarz, a ponadto Norbert Skoczeń, Karolina Zawłowicz, Przemysław Mółka i Aleksandra Gruca obok 300 rekonstruktorów z ponad 30 grup rekonstrukcyjnych i obok grupy teatralnej Kingi Jaromin.
Widowisko w 108. rocznicę Bitwy pod Gorlicami, ukazywało losy ludzi podczas Wielkiej Wojny. Historie ludzi z naszych terenów: z ziemi gorlickiej, sądeckiej, grybowskiej, limanowskiej i tarnowskiej. Widowisko to ukazywało całe spektrum emocji: radość, smutek, cierpienie, strach, zagubienie, tęsknotę, rezygnację, odrętwienie, współczucie… I śmierć. Historie ludzi stąd, rzuconych gdzieś hen, daleko. Historie z czasów Wielkiej Wojny.

Więcej zdjęć oraz retransmisję z tego niezwykłego wydarzenia można obejrzeć tutaj: