Wycieczka profilaktyczno - integracyjna do Ojcowa

29 września 2017 r. uczniowie klas VI  wzięli udział w wycieczce  profilaktyczno- integracyjnej do Ojcowa. Podczas wycieczki zrealizowany został program pt. „Archezja” prowadzony przez terapeutów, którzy mieli bardzo dobry kontakt z uczniami.

Zajęcia profilaktyczne oparte były na treningu:

– podejmowania przemyślanych i właściwych decyzji życiowych,

– wyboru pozytywnych wzorców godnych naśladowania,

– właściwego odczytywania znaków i przekazów,

– właściwej oceny własnych możliwości,

– akceptacji siebie i budowania dobrych relacji z innymi,

– rozumienia różnic między wybranymi pojęciami,

– rozpoznawania i rozumienia sytuacji, w których trzeba być asertywnym.

Program „Archezja” to wielogodzinna podróż przez Dolinę Prądnika, przez średniowiecze, czasy biblijne do prehistorii. Wspólna wyprawa, w której uczestniczyli nasi uczniowie symbolizuje drogę do dorosłości i wręcz drogę życiową człowieka. Kwestie relacji międzyludzkich łączone były z ciekawymi ćwiczeniami i zadaniami wykonywanymi przez uczestników zajęć.

Motywem przewodnim wycieczki było pokazanie uczniom konieczności kierowania się w życiu wartościami i posiadania autorytetów, właściwej oceny własnych możliwości, akceptacji siebie i budowania dobrych relacji z innymi. Zajęcia miały również cel edukacyjny (biologia, historia, geografia).

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, pełni wrażeń oraz refleksji.