Projekt "SZKOŁA DLA INNOWATORA"

Piszemy tę informację, bo chcemy się nieśmiało (albo i śmiało:-) pochwalić: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Binczarowej znalazła się wśród 20 szkół w całej Polsce, które zostały zakwalifikowane do projektu SZKOŁA dla INNOWATORA!!!

Słowa klucze projektu to:

kreatywność, rozwiązywanie problemów, współpraca, komunikacja, samodzielność, samoświadomość, odwaga, ryzyko, wytrwałość, elastyczność, błąd, ocena, cele, stres, zainteresowania.

Co (w telegraficznym skrócie)  przewiduje projekt:

• sfinansowanie planów doposażenia i rearanżacji przestrzeni szkolnej (już wizualnie w naszej szkole będzie inaczej ;-)

• niecodzienną ofertę dla grupy uczniów i uczennic: wycieczkę edukacyjną, spotkania z wynalazcami i przedstawicielami innowacyjnych firm, wizyty w innowacyjnych przedsiębiorstwach, instytucjach badawczych i uczelniach,

• opiekę i konsultacje ekspertów-praktyków w czasie wprowadzania zmian w szkole,

• program szkoleniowy dla dyrektora i nauczycieli skutkujące zmianami najbardziej zauważalnymi dla uczniów, bo zmianami w obowiązkowych zajęciach edukacyjnych.

Chcemy przygotować naszych Uczniów, a Wasze dzieci do rynku pracy XXI wieku.

Chcemy przygotować naszych Uczniów do życia.

Więcej informacji o projekcie: https://szkoladlainnowatora.ceo.org.pl/