Spotkanie z Policjantem

W ramach edukacji nasza szkoła bierze udział w akcji  informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017.

Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W ramach tej akcji na terenie  naszej szkoły dnia 24.11.2017 odbyło się spotkanie z Panią policjant mł. asp. Barbarą Przychodzką - Serafin z Komendy Miejskiej w Nowym Sączu.

Tematami  spotkań podzielonych na grupy wiekowe  były:

-  Odpowiedzialność karna nieletnich.

- Zagrożenia w sieci profilaktyka, reagowanie.

- Zasady bezpiecznego zachowania się.

Prowadząca spotkanie zwracała uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły , przypominała zasady poruszania się po ulicy. Pani policjantka podkreślila, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi . Podczas spotkania z policjantem  uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z internetu. Funkcjonariuszka omówiła sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji oraz jakie kary mogą spotkać nieletnich, którzy łamią prawo.

Podczas pogadanki  uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.