Wycieczka do Żarnowca i Łańcuta

W dniu 25.10.2017 r. uczniowie kl. V byli na wycieczce w Żarnowcu i Łańcucie

W Żarnowcu zwiedzano muzeum Marii Konopnickiej.

Misją Muzeum w Żarnowcu jest gromadzenie i przechowywanie dóbr kultury po wybitnej poetce i pisarce, w tym zabytków i materiałów dokumentacyjnych w zakresie literatury polskiej, sztuki, historii oraz upowszechnianie wiedzy o Marii Konopnickiej, wartościach literatury, nauki i kultury, a także kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej oraz prowadzenie działalności naukowej, kulturalnej i edukacyjnej.

W trakcie pobytu w muzeum uczniowie zaśpiewali „Rotę”.

W Łańcucie zwiedzano zamek.

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza malowniczy park, w którym wznoszą się pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.