05.10.2017 Ślubowanie klas pierwszych

„Dzwonek woła mnie i was

na naukę przyszedł czas!

I już w ławkach wszystkich klas

tropi wiedzę każdy z nas…..”

05 października od rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera, ponieważ nadszedł długo wyczekiwany dzień ślubowania pierwszoklasistów.  Dzieci w kredkowej scenerii, ubrane na galowo zaprezentowały swoje umiejętności w plebiscycie pt. "Jak oni ślubują?". Ich przygotowanie,  znajomość dobrych zasad zachowania, dobrego odżywiania i własnego kraju, a także pięknie zaśpiewane piosenki zostały nagrodzone burzą oklasków.  A  znamienita komisja, w skład której wchodziły  takie sławy jak: Dorota Zawadzka – super niania, Magda Gessler – mistrzyni kuchni i specjalistka od zdrowego odżywiania, komendant główny policji, oraz Anna Zalewska – minister edukacji narodowej  jednogłośnie orzekli, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym klasy pierwsze ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

Następnie Pan Wójt Piotr Krok wraz z  Panią Kierownik Referatu Oświaty Danutą Suder wręczyli dzieciom upominki i życzyli im sukcesów w nauce.
Do życzeń dołączyła się Dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.