Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 Września rozpoczęliśmy uroczyście w naszej szkole nowy rok szkony 2017/ 2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju, bo jak pamiętamy wtedy właśnie wybuchła II wojna światowa.1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Konsekwencją tej sytuacji stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.